Już od dawna wiadomo, że wolimy oglądać relacje niż tradycyjne posty. Insta Stories to aktualnie najefektywniejsze narzędzie budowania wizerunku, cieszące się naprawdę świetną konwersją!

Czy Ty też tak masz, że wchodząc na instagram najpierw zabierasz się za sprawdzenie co dzieje się na Insta Story? Inni również. Przecież te awatary tak kuszą!

Dopiero później sprawdzamy co słychać (widać) dalej, ale często po prostu na story kończymy. 

Na Insta Stories przez kilka sekund odbiorca widzi tylko Ciebie – wykorzystaj to najlepiej jak możesz. To Twoja magiczna chwila na przykucie uwagi, dzięki czemu możesz osiągnąć zamierzony cel: sprzedać produkt, zaprezentować usługę, pokazać się z jak najlepszej strony.  

Kilku wspaniałych ludzi postanowiło wyjść naprzeciw wyścigom szczurów na insta i stworzyło aplikacje do łatwego robienia pięknych relacji.

Co właściwie dają nam te apki? Dzięki nim możesz skorzystać z gotowych szablonów a Twoje Insta Stories będą miały jednorodny, spójny styl. Stworzysz kolaże, podłożysz muzykę, dodasz efekty przejściowe. Gra i trąbi zespół Kombi 🙂 Przedstawię Ci tylko te, które w swoim pakiecie mają dużo darmowych szablonów – to na początek wystarczy.

Które z nich są najlepsze?

1. Story Art (IOS oraz Android)

 

Story Art to chyba moja ulubiona aplikacja tego typu. Głównie dlatego, że obsługa jest prosta i intuicyjna, więc nie muszę się denerwować i zastanawiać ‘’gdzie to znaleźć’’ lub ‘’jak to zrobić’’.  Dzięki niej stworzysz piękne, minimalistyczne kolaże, jak również animowane wersje, co jest absolutnym hitem ostatnich miesięcy. I to wszystko na darmowych szablonach!

Aplikacja w wersji PRO to możliwość dokupienia gotowych szablonów w określonym stylu, typu fashion, autumn, travel za 13.99 zł jednorazowej opłaty.

 

2. Canva (IOS)

Każdy kto mnie zna wie, że zachwalam tę apkę przy każdej możliwej okazji. Na pewno o jej możliwościach napiszę dla Ciebie osobny artykuł – dziś skupię na tworzeniu stories w Canvie. 

Canve pobierzesz z App store. Możesz również skorzystać z niej na komputerze wchodząc na www.canva.com. To świetne rozwiązanie dla tych, którzy chcą mieć piękne Insta Stories, ale nie lubią grzebać w aplikacjach na telefonie.  Wystarczy przygotować je online i przesłać sobie na maila, pobrać na telefon. voilà! 

W canvie – zupełnie za darmo – znajdziesz mnóstwo szablonów (najwięcej ze wszystkich polecanych aplikacji) w każdym możliwym stylu – od minimalizmu po ostry ‘’misz-masz’’. Dla każdego to, co lubi.

 

 

3. Unfold (IOS i Android)

 

Jedna z najpopularniejszych aplikacji do tworzenia stories – i nic dziwnego. Duża kolekcja pięknych szablonów z możliwością tworzenia stories z własnym video, dzięki czemu możesz naprawdę wymiatać. Unfold pozwala grupować relacje,  co ułatwia późniejsze zarządzanie nimi, chociażby podczas planowania publikacji na Instagramie, a to bardzo przydatne kiedy prowadzisz kilka profili. Dużo darmowych szablonów, które w zupełności wystarczą na początek – ale jeśli chcesz od początku mieć ultra oryginalne story: możesz kupić zestawy składające się z 15 szablonów, każdy z nich kosztuje tylko 4.99 zł lub 8.99 zl.  

4. StoryLux (IOS)

  1.  

 

Niedoceniana aplikacja, a szkoda. Oferuje więcej darmowych szablonów niż ulubiony unfold, więc warto poświęcić jej trochę uwagi.  W storyluxe możesz zrobić m.in. imitacje odbitek takich firm jak kodak lub polaroid. Za całe 13.99 miesięcznie zdobywasz pakiet PRO, który w jednej aplikacji da Ci wszystko, czego potrzebujesz do tworzenia super relacji.

5. MOJO (IOS)

  1.  

Mojo, aplikacja do tworzenia animacji. Najmniej popularna i najdroższa – jeśli ktoś jest zainteresowany wersją PRO, musi przygotować się na wydatek około 45 zł miesięcznie, bez możliwości kupienia gotowych szablonów za 4.99 zł jak było w przypadku unfold.

Jaki jest plus? Dzięki mojo prawie wszystkie stories będą ruchome! Można naprawdę dużo eksperymentować a efekty są świetne. Warto pobrać Mojo na telefon i sprawdzić wersję darmową. Może to akurat TO i uznasz, że aplikacja jest warta swojej ceny? 

 

 

Masz już narzędzia a teraz do dzieła! Próbuj, twórz i wymiataj z pięknym Insta Stories. 

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *